fliegl-logo.svg
Featured Video Play Icon

NOWOŚCI

Fliegl Vario V3

Nowa naczepa podkontenerowa Vario V3 firmy Fliegl spełnia wszystkie wymagania w transporcie kontenerów.

Podwozia kontenerowe muszą wytrzymać najcięższe warunki, a korzystający z nich przewoźnicy pracują pod ogromną presją czasu. Dlatego te naczepy muszą być odporne na często dość brutalne traktowanie przez obsługę. Oprócz efektywności kosztowej, głównym priorytetem jest zapewnienie kierowcy maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu pracy. Najnowsze naczepy Fliegl Vario V3 mają te cechy, a ponadto można nimi przewieźć wszystkie najpopularniejsze wersje morskich kontenerów – od 20-, przez 30- i 40-stopowe, po 45-stopowe.

 

 

1-glowne-scaled-e1695901264489.jpg

 

 

 

 

Masa własna pojazdów nowej serii wynosi już od 4700 kg. Daje to spedytoromi i kierowcom pewność, że zawsze mają niezbędny zapas masy pod ciężkie kontenery. To podwozie kontenerowe w szczególności wykorzystywane jest do przewozów pełnokontenerowych w transporcie kombinowanym.
Ma przednie, środkowe i tylne przedłużenie, które jest ocynkowane. Model Vario V3 firmy Fliegl został zaprojektowany z wyjątkowo krótkim zwisem tylnym, co zapewnia praktyczną zaletę w postaci o 25% większego obciążenia na siodło ciągnika i możliwość podjechania z kontenerem bezpośrednio do rampy magazynowej.

 

Dzięki wysuwowi z przodu i z tyłu oraz centralnemu teleskopowemu  systemowi rozsuwania środkowej części podwozia, można szybko i łatwo dostosować ją do przewozu kontenerów o różnej długości. Można nią transportować wszystkie najpopularniejsze wersje morskich kontenerów w różnych konfiguracjach – od 1 x 20, przez 2 x 20 i 30- i 40-sto-powe, po 45-stopowe. Dla przewoźnika oznacza to obniżenie kosztów, bo może jedną naczepą transportować kontenery o dużej ładowności, zarówno z tunelem, jak i bez, dzięki składanym zamkom przymocowanym do ramy.

W przypadku kontenerów 20-stopowych można je przewozić zarówno w konfiguracji 2 x 20’, jak i przerzucać ciężkie, pojedyncze kontenery na całkowicie zsuniętym podwoziu ustawione równo z tylnym zwisem, co umożliwia bezpośrednie dojechanie kontenerem do rampy magazynowej i rozładowanie go przy niej.

 

e7f6d5b0-60b5-4a3b-8316-c2bd4c654ce0-e1695903304311.jpg

Nowej generacji zderzak z dodatkowym oświetleniem Full LED, umożliwia wszech-
stronne wykorzystanie możliwości naczepy Vario V3.

 

Kolejnym atutem pojazdu jest niska wysokość szyi ramy (gooseneck) wynosząca 130 mm. Odpowiada ona wysokości tunelu kontenera. Dzięki temu V3 można prowadzić z niskim siodłem i z łatwością spełnia wtedy obowiązujące ograniczenia wysokości, co oznacza, że pojazd może być używany również w transporcie transgranicznym i na terenie Szwajcarii.

 

 

Fliegl Vario V3

 

 

Wysuw z przodu i z tyłu oraz centralny, teleskopowy system rozsuwu środkowej części, sprawiają, że naczepę można szybko i łatwo dostosować do przewozu kontenerów o różnej długości. Wysuw przedni i tylny poruszają się na rolkach i są obsługiwane mechanicznie. Środkowy system rozsuwania zaprojektowano jako centralną belkę teleskopową o prostokątnym przekroju, która jest wyposażona w zamek ryglujący.
Dzięki lekko przesuniętemu rozstawowi osi dopuszczalna masa całkowita w transporcie kombinowanym może wynosić nawet 44 tony. Przemyślana konstrukcja podwozia Vario umożliwia maksymalną zmienność i optymalny rozkład obciążenia, a to gwarantuje stabilność i komfort jazdy.

Podnoszona oś – lepsza trakcja. Agregat jezdny to trzy osie marki SAF. Pierwsza oś została zaprojektowana jako automatycznie podnoszona z wymuszonym opuszczaniem. Oś można podnosić również pod obciążeniem do nacisku na oś nie przekraczającym 30% i maksymalnej prędkości 25 km/h. Większy nacisk na płytę siodła zapewnia lepszą przyczepność kół osi napędowej ciągnika na mokrych, śliskich nawierzchniach. Od prędkości 25 km/h oś opuszcza się automatycznie. Odciążenie i dociążenie osi nadzoruje system Tele Control. Dwa reflektory LED z tyłu oświetlają obszar roboczy. Wielokomorowe światła tylne i boczne światła obrysowe są również instalowane w wersjach LED. Naczepa ma certyfikat ADR i może być opcjonalnie wyposażona w schowek i gaśnicę.

Vario-V3-5.jpg

Główną cechą naczep Vario jest centralny system teleskopowy z układem TeleControl, który umożliwia rozsunięcie naczepy i transport wszystkich konwencjonalnych kontenerów o długości od 20 do 45 stóp.

Fliegl_Vario_Chassis_04-e1695904705488.jpg

Składane zamki umożliwiają łatwe dopasowanie naczepy do przewozu każdego rodzaju kontenerów.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera