fliegl-logo.svg

FIRMA

Naczepy z pasją

Lux-Truck Sp. z o.o. jest autoryzowanym dealerem Fliegl Trailer, który jest producentem naczep i przyczep do transportu drogowego. Fliegl Trailer to niemiecka firma wchodząca w skład rodzinnego koncernu Fliegl GmbH produkującego pojazdy dla rolnictwa, transportu drogowego oraz komunalnego.

MegaRunner-TWIN-XTRA-long-1-scaled.jpg

Naczepy i przyczepy Fliegl produkowane są w nowoczesnej fabryce oddanej do użytku pod koniec 2008 r., położonej przy autostradzie A9 w Turyngii. Możliwości produkcyjne obiektu to 30 000 naczep rocznie. Doświadczenie zdobyte w ciągu kilkudziesięciu lat działalności pozwala marce na wprowadzanie z wielkim sukcesem innowacyjnych rozwiązań w całej gamie swoich produktów: różnego rodzaju przyczep i naczep kurtynowych, samowyładowczych, podkontenerowych, niskopodwoziowych i innych specjalistycznych.

Aktualnie Fliegl zatrudnia kilkaset osób w głównej siedzibie w Triptis (Turyngia) i zarządza wieloma lokalizacjami w całej Europie. Całodobowy pakiet serwisowy gwarantuje klientom bezpieczeństwo – w całej Europie i w każdej chwili. Wraz ze swoją serią Green Road marka Fliegl wyznacza nowe standardy pod względem masy własnej, zużycia paliwa, emisji CO2, optymalizacji kosztów eksploatacji, a także ukierunkowania praktycznego. Z tego tytułu firma została nagrodzona Europejską Nagrodą Transportową za Zrównoważony rozwój 2018 oraz 2020 w dwóch kategoriach.

„Nagroda ta ma na celu wzmocnienie pozycji firm transportowych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w zaangażowaniu w zrównoważone działania i lepsze zakotwiczenie zasad zrównoważonego rozwoju, pokazując, że odpowiedzialne i zrównoważone działania nie tylko pomagają rozwiązywać problemy społeczne i środowiskowe w skali globalnej, ale także zwiększyć rentowność i konkurencyjność dla firm”.

Bert Brandenburger, Dyrektor Zarządzający wydawnictwa Huss.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera